Zappiti | Zappiti NAS Ripper
15656
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15656,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Zappiti NAS RIP Audio Video Edition

Potężny 8-zatokowy NAS z funkcją RIP umożliwiająca tworzenie kopii zapasowych Twoich płyt CD, DVD i Blu-ray. Doskonałe rozwiązanie daje Ci możliwość oglądania filmów i słuchania muzyki w każdym pomieszczeniu w Twoim domu.

Dzięki technologii przetwarzania obrazu o wysokiej wydajności i wysoce funkcjonalnej aplikacji multimedialnej, Zappiti NAS RIP Audio Video Edition jest optymalnym wyborem dla użytkowników odtwarzaczy Zappiti umożliwiającym zbudowanie idealnej biblioteki plików audio i wideo oraz bogatego w funkcje centrum domowej rozrywki. Zappiti NAS RIP Audio Video Edition został zaprojektowany od podstaw w celu niezawodnego przechowywania filmów w nowoczesnej macierzy dysków twardych bez kompresji i utraty jakości. Zaprojektowany i zmontowany we Francji (w Europie), Zappiti NAS RIP Audio Video Edition jest wysoce skalowalny i może kontynuować pracę nawet po awarii dysku, bez utraty jego zawartości.

Nasza baza danych filmów o nazwie Zappiti Db zawiera ponad 1,200,000 tytułów wydanych na DVD i Blu-ray oraz ponad 2,000,000 albumów CD z całego świata.

W miarę jak Twoja kolekcja rośnie możesz dodawać kolejne dyski powiększając w ten sposób całkowitą pojemność do przechowywanie filmów i muzyki. Jeden Zappiti NAS RIP Audio Video Edition może przechowywać nawet do 120,000 kopii zapasowych płyt CD, 12,000 płyt DVD lub 2,000 płyt Blu-ray. Kilka NASów Zappiti może być używanych razem by powiększyć kolekcję o kolejne tysiące filmów.

Zappiti NAS RIP Audio Video Edition zapewnia bezpieczne przechowywanie twojej kolekcji przy użyciu profesjonalnej macierzy dysków RAID-5. Jeśli jeden dysk ulegnie awarii, dane są automatycznie przywracane na zapasowy dysk, co pozwala uniknąć utraty zawartości. Dysk, który uległ awarii można zastąpić nowym bez wyłączania serwera lub przerywania odtwarzania

Zappiti NAS RIP Audio Video Edition dostarcza filmy i muzykę, za pośrednictwem standardowej lokalnej sieci, jednocześnie do wielu odtwarzaczy Zappiti rozmieszczonych w całym domu. Po zgraniu filmów na Zappiti NAS RIP Audio Video Edition, można je oglądać od razu z dowolnego odtwarzacza Zappiti.

Dostępne są cztery modele NASów Zappiti:

Zappiti NAS 8N RIP Audio Video Edition:

8 zatok na dyski plus odtwarzacz Blu-ray i system wykonywania kopii zapasowych płyt.

Zappiti NAS 8S RIP Audio Video Edition:

8 zatok na dyski plus odtwarzacz Blu-ray i system wykonywania kopii zapasowych płyt oraz mocny procesor umożliwiający szybsze zgrywanie płyt, szybsze indeksowanie oraz szybszą nawigację po okładkach płyt. Ten model charakteryzuje się cichszą pracą niż wersja 8N.

Zappiti NAS 8N:

8 zatok na dyski.

Zappiti NAS 8S:

8 zatok na dyski i mocny procesor umożliwiający szybsze zgrywanie płyt, szybsze indeksowanie oraz szybszą nawigację po okładkach płyt. Ten model charakteryzuje się cichszą pracą niż wersja 8N.

Pojemność dysków a maksymalna ilość przechowywanych płyt:

1 x 6 TB = 150 płyt Blu-ray / 900 DVD / 9000 CD
2 x 6 TB = 300 płyt Blu-ray / 1,800 DVD / 18,000 CD
3 x 6 TB = 450 płyt Blu-ray / 2,700 DVD / 27,000 CD
4 x 6 TB = 600 płyt Blu-ray / 3,600 DVD / 36,000 CD
5 x 6 TB = 750 płyt Blu-ray / 4,500 DVD / 45,000 CD
6 x 6 TB = 900 płyt Blu-ray / 5,400 DVD / 54,000 CD
7 x 6 TB = 1,050 płyt Blu-ray / 6,300 DVD / 63,000 CD
8 x 6 TB = 1,200 płyt Blu-ray / 7,200 DVD / 72,000 CD
8 x 8 TB = 1,600 płyt Blu-ray / 9,600 DVD / 96,000 CD
8 x 10 TB = 2,000 płyt Blu-ray / 12,000 DVD / 120,000 CD

Możesz używać wielu NASów Zappiti by przechowywać jeszcze więcej filmów.

W prosty sposób rób kopie zapasowe
swoich płyt CD, DVD i Blu-ray!

Proste wykonywanie kopii zapasowych

Wbudowany napęd optyczny obsługuje w pełni automatyczne tworzenie kopii zapasowych bit-po-bicie płyt Blu-ray, DVD i CD. Otwórz szufladę napędu Blu-ray, włóż do niego płytę i już! NAS Zappiti wykona całą operację za Ciebie! Nic więcej nie musisz robić! Po zgraniu zawartości płyty na wewnętrzny dysk NASa Zappiti szuflada automatycznie się otworzy a Ty, po wyjęciu zgranej płyty, będziesz mógł włożyć kolejną.

Następnie, dla filmów, Zappiti pobierze okładki i szereg informacji, aby wygenerować funkcjonalny interfejs użytkownika, dostępny z dowolnego pomieszczenia wyposażonego w odtwarzacz multimedialny Zappiti podłączony do telewizora lub projektora. Dla plików muzycznych Zappiti pobierze okładkę albumu i miniaturę wykonawcy. Potem będziesz mógł odsłuchiwać swoją muzykę  w każdym pomieszczenia w domu, wyposażonym w odtwarzacz multimedialny Zappiti, ale także za pomocą większości dostępnych na rynku odtwarzaczy audio i głośników choćby takich marek jak: SONOS lub OPPO. Możesz także uzyskać dostęp do kolekcji muzyki z każdego komputera podłączonego do domowej sieci.

Zgrywaj do 4 płyt jednocześnie

Możesz zgrywać nawet do czterech płyt Blu-ray, DVD lub CD jednocześnie! Wystarczy, że podłączysz dodatkowe zewnętrzne napędy Blu-ray do Zappiti NAS RIP Audio Video Edition korzystając z jego portów USB. W ten sposób będziesz w stanie jednocześnie zgrywać nawet cztery płyty! (korzystając z 1 wewnętrznego i 3 zewnętrznych napędów).

Uwaga: Czas zgrywania płyty Blu-ray to ok. 25 do 40 minut w zależności od płyty oraz wersji Zappiti NAS RIP. Czas zgrywania płyty CD jest dużo krótszy (kilka minut).

Ostrzeżenie! W czasie jednoczesnego zgrywania płyt nie należy jednocześnie uruchamiać odtwarzania filmu.

UWAGA: Funkcja RIP działa w przypadku 95% płyt. Zdarza się, z różnych powodów, że niektóre płyty nie mogą zostać odtworzone, a co za tym idzie przeanalizowane i zgrane na dysk przez Zappiti.

 

> Więcej informacji

Funkcja RIP (zgrywania) jest dostępna wyłącznie w wersji Zappiti NAS RIP Audio Video Edition.

Najlepsza możliwa jakość

Uwaga zapaleni kinomaniacy i melomani! Zappiti NAS RIP Audio Video Edition to rozwiązanie dla Was! Zapewnia najlepszą możliwą jakość obrazu i dźwięku. Niezależnie od tego, czy masz duże kino domowe, które oferuje Ci filmową rozkosz, czy wyrafinowany system audio dla wymagającego ucha, mamy coś dla Ciebie.

Dzięki Zappiti NAS RIP Audio Video Edition Twoje płyty DVD i Blu-ray będą zarchiwizowane w doskonałym, nieskompresowanym formacie (BD ISO / DVD ISO), by zachować oryginalną jakość obrazu i dźwięku. A płyty CD audio będą zapisane w formatach FLAC i ALAC (bezstratnych), zapewniając niesamowitą jakość dźwięku.

Łatwa aktualizacja i bezpieczeństwo danych.

Jeśli całkowita pojemność dysków twardych przestaje Ci wystarczać możesz ją w każdej chwili powiększyć! NAS Zappiti to skalowalny serwer NAS. Możesz także skorzystać z indywidualnego wsparcia dla użytkownika, oferowanego w pierwszym roku użytkowania, aby łatwo zainstalować dodatkowe dyski i skonfigurować macierz RAID 5 *. NAS Zappiti wyposażono w sprzętową macierz RAID, której zadaniem jest zapobieganie utraty danych i poprawa wydajności. Korzystanie ze sprzętowej macierzy RAID daje także dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji takich jak wymiana uszkodzonego dysku bez konieczności wyłączania urządzenia.

*RAID 5 wykorzystuje dzielenie danych na paski, a dodatkowo obliczane są dane parzystości.  W przypadku awarii jednego dysku kolejne odczyty mogą być obliczone z rozproszonych danych parzystości, dzięki czemu nie następuje utrata danych. Macierz RAID 5 wymaga zastosowania minimum trzech dysków twardych.

OSTRZEŻENIE! PROSZĘ NIE USUWAĆ DYSKÓW! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do działania dysków najpierw skontaktuj się z nami.

Wielokrotnie nagradzane oprogramowanie Zappiti.

Gdy Twoje pliki wideo trafią już do pamięci wewnętrznej, NAS Zappiti przeskanuje i przeanalizuje filmy i seriale za pomocą zintegrowanej i fabrycznie skonfigurowanej aplikacji „Zappiti Server”. Okładka, streszczenie, informacje o filmie (data premiery, reżyser, obsada, czas trwania) są pobierane z Internetu, aby automatycznie wygenerować zachwycający interfejs graficzny użytkownika dla całej biblioteki filmów.

Ponadto Zappiti Db zapewnia również wysokiej jakości okładki dostosowane do potrzeb Zappiti (w idealnym formacie) i stworzone przez zespół Zappiti dla najważniejszych filmów (w tym 250 najlepszych wg. IMDb), dostępnych w różnych językach, takich jak: angielskim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim, rumuńskim, portugalskim, węgierskim, greckim, duńskim, itd. (do tej pory zaprojektowaliśmy ok. 2000 okładek dla filmów).

Kontrola rodzicielska.

Z pomocą funkcji „kontrola rodzicielska” możesz zdecydować, które filmy będą dostępne dla dzieci, a do których dostęp będzie możliwy jedynie po wprowadzeniu wybranego przez Ciebie PINu. W ten sposób będziesz mieć pewność, że Twoje dzieci obejrzą jedynie te filmy, które Twoim zdaniem są dla nich odpowiednie. Dodatkowo dzieci mają bezpośredni dostęp do swoich filmów z pominięciem wyświetlania ich streszczeń.

Zappiti Db: wysokiej jakości okładki filmowe.

Oprócz okładek filmowych zebranych z różnych baz danych, Zappiti oferuje własną bazę okładek filmowych – Zappiti Db. Te tysiące plakatów zostały specjalnie zaprojektowane przez zespół grafików Zappiti, aby idealnie dostosować proporcje do sposobu wyświetlania przez odtwarzacze Zappiti. Dzięki tym wysokiej jakości okładkom filmowym dostępnym w różnych językach, tytuły filmów są zawsze czytelne, ważne elementy wizualne i teksty nie są przycinane, a plakaty są oczyszczane i standaryzowane by zaoferować najlepsze możliwe wrażenia wizualne. W tej chwili baza danych Zappiti Db zawiera około 7000 plakatów, w tym najpopularniejsze i najnowsze filmy, ale także wiele klasyków. Każdego dnia do bazy danych Zappiti dodawane są dziesiątki nowych plakatów.

 

AirPlay: Mirroring plików
audio, video i zdjęć.

Dzięki funkcji AirPlay możesz wysłać zawartość, którą oglądasz na swoim iPhonie, iPadzie czy iMacu do odtwarzacza Zappiti wykorzystując sieć WiFi Na przykład: możesz wysłać zdjęcia ze swojego telefonu na ekran telewizora podłączonego do odtwarzacza Zappiti, o rozdzielczości do  1080p. Ta opcja jest również dostępna dla urządzeń z Androidem za sprawą dostępnej do ściągnięcia aplikacji.

Odtwarzacz multimedialny Zappiti 4K HDR.

Odtwarzacz multimedialny Zappiti 4K HDR (który należy zakupić osobno) odtworzy Twoje pliki z filmami Blu-ray i DVD przechowywane na Zappiti NAS Rip Audio Video Edition, skalując obraz do formatu 4K Ultra HD i dostarczając nieskompresowany sygnał wyjściowy na wyjściu do telewizora bądź projektora. Odtwarzacz Zappiti 4K HDR obsługuje bezstratny, wielokanałowy dźwięk włącznie z Dolby Atmos i DTS:X. Zappiti 4K HDR odtwarza większość stosowanych współcześnie formatów (nieskompresowanych i skompresowanych) do 32-Bitów / 192 kHz

Zrealizuj swoje marzenie o najlepszym kinie domowym.

Dzięki najwyższej jakości komponentom do równoczesnego odtwarzania filmów w jakości Blu-ray w wielu pomieszczeniach w dużych domach i na jachtach, linia produktów Zappiti oferuje wyjątkowe doznania godne najlepszego kina domowego, z jakim miałeś kiedykolwiek do czynienia. Przeglądaj swoją kolekcję za pomocą pięknego i intuicyjnego interfejsu użytkownika, wyszukaj ulubiony film za pomocą zaawansowanej wyszukiwarki lub daj się zainspirować wybierając pośród filmów prezentowanych według gatunków, rankingu, reżysera lub aktorów.

Zappiti MagicPixel.

Zappiti to urzeczywistnienie marzeń filmomaniaków! Zappiti Player 4K wykorzystuje technologię Zappiti MagicPixel, która zapewnia wyjątkową jakość obrazu – znacznie lepszą niż poprzednie generacje – za sprawą  ulepszonej dynamiki, precyzyjnego kolorymetru, większego kontrastu, solidnego usuwania przeplotu i lepszego skalowania (do rozdzielczości 4K). To wyjątkowe rozwiązania pozwala użytkownikowi cieszyć się jakością obrazu 4K bez konieczności inwestowania w telewizor/projektor i takiej rozdzielczości.  Zappiti MagicPixel przeskaluje Twoje pliki video w rozdzielczości UHD do najwyższej jakości nieskompresowanego obrazu w rozdzielczości 1080p. Dzięki Zappiti MagicPixel jakość materiałów w 4K nie jest już dostępna wyłącznie dla posiadaczy najdroższych telewizorów i projektorów.

Zappiti Real Cinema.

Filmy zwykle kręcone są z prędkością 24 klatek na sekundę (fps), ale pliki video, także z płyt Blu-ray najczęściej wyświetlane są z prędkością 23,976 fps. Ponadto wiele odtwarzaczy multimedialnych lub dekoderów generuje sygnał wyjściowy o częstotliwości 24 000 Hz, co powoduje problemy z płynnością obrazu. Funkcja Zappiti Real Cinema dba o zachowanie oryginalnej prędkości wyświetlania 23,976 fps lub 24.000 fps na ekranie, w zależności od danego pliku video. Dzięki temu zachowana jest oryginalna płynność obrazu identyczną z tą zapisaną w pliku bądź na płycie Blu-ray. Wrażenia przypominają więc bardziej te z kina niż z oglądania telewizji.

Odtwarzanie filmów Full HD 3D.

Oglądaj swoje pliki filmowe w formacie 3D BD ISO w prawdziwej jakości Full HD po podłączeniu odtwarzacza Zappiti do dowolnego telewizora lub projektora z funkcją 3D. Korzystaj z większej głębi i szczegółowości obrazu na ekranie (dwukrotnie lepsza rozdzielczość niż w przypadku obrazu 3D w trybie Side-by-side czy Top-bottom).

Dolby Atmos
& DTS:X.

Ciesz się niesamowitymi wielokanałowymi formatami audio, w tym Dolby TrueHD, DTS-HD w formacie 5.1 lub 7.1, a nawet DTS:X i Dolby Atmos®, dwóch rewolucyjnych, nowych technologiach audio, które zapewnią Ci rozrywkę na nowym, fantastycznym poziomie. Nowe formaty dźwięku oferują potężny, poruszający dźwięk, wprowadzając dwie ważne koncepcje do dźwięku kinowego: obiekty audio i głośniki montowane w suficie.

Odtwarzanie filmów w wielu pomieszczeniach (multiroom).

Możesz oglądać swoje filmy w dowolnym pomieszczeniu, w którym zainstalujesz odtwarzacz  Zappiti i to w jakości Blu-ray nawet w ośmiu strefach jednocześnie (lub w maksymalnie 16 strefach w jakości DVD). Każdy odtwarzacz pracuje niezależnie więc w każdym pokoju możesz oglądać inny film.

Dźwięk multiroom.

Sypialnia. Kuchnia. Salon czy łazienka. Dzięki NASowi Zappiti możesz słuchać swojej ulubionej muzyki w dowolnym pomieszczeniu w swoim domu/mieszkaniu oglądając przy tym okładki słuchanych płyt, czy zdjęcia wykonawców. Do odtwarzania zawartości z NASa możesz użyć oczywiście odtwarzacza Zappiti, ale także innych odtwarzaczy czy głośników takich marek jak Sonos, czy Oppo. Odtwarzaniem możesz sterować za pomocą tabletu, smartfonu bądź komputera.

Miniatury wykonawców i okładek albumów udostępniane są jako pliki „folder.jpg” w rozdzielczości 300×300 i 500×500 pikseli, które są kompatybilne z większością systemów audio dostępnych na rynku.

Utwory z płyt CD są konwertowane do plików w bezstratnym formacie FLAC lub ALAC dla zachowania wysokiej jakości dźwięku, ale mogą być również zapisane w postaci plików MP3 kompatybilnych z większą ilością urządzeń!

Uwaga: możesz wybrać tylko jeden format zapisywanych plików audio. Np. możesz zapisać kopię zapasową swojej płyty CD w postaci plików MP3.

Jachty.

 

Dzięki NASowi Zappiti możesz korzystać ze swojego odtwarzacza Zappiti nawet bez połączenia z Internetem. Wszystkie kluczowe funkcje Zappiti będą dostępne z wyjątkiem tych, dla których połączenie z siecią jest niezbędne, czyli np. nie będziesz mógł pobierać zwiastunów filmów, napisów, czy opisów nowych filmów.

By dodać nowy film do kolekcji gdy jesteś na swoim jachcie po prostu poczekaj aż dotrzesz do portu, gdzie będziesz miał połączenie z internetem i tam pobierz wszystkie szczegóły dotyczące danego filmu do swojej biblioteki filmowej. Po podłączeniu do internetu Zappiti będzie mógł pobrać okładkę filmu, informacje o obsadzie, gatunku filmowym oraz mnóstwo innych szczegółowych informacji. W ten sposób gdy wrócisz na morze będziesz mógł obejrzeć swój nowy film i sprawdzić wszystkie informacje na jego temat.

W ten sposób Zappiti może pracować na pokładzie prywatnych samolotów, autokarów i innych środowiskach pozbawionych dostępu do internetu bądź z ograniczonym dostępem.

Sterowanie odtwarzaczem Zappiti.

Steruj odtwarzaczem Zappiti za pomocą wirtualnego pilota wykorzystując swój tablet lub smartfon, przeglądaj kolekcje filmów i korzystaj z większości funkcji Zappiti bezpośrednio z tabletu lub smartfona – edytuj okładkę, obejrzyj zwiastun, edytuj informacje o filmie, zaznacz film jako odpowiedni dla dzieci itp.

Integracja

Produkty Zappiti zostały specjalnie zaprojektowane do integracji w zaawansowanych instalacjach za sprawą: wielopoziomowych zabezpieczeń, kodów sterowania przez IP i IR dla sterowników Control4, Crestron, ProControl, RTI, Pronto, Logitech Harmony, Middle Atlantic, dyskretne kodów ON/OFF, itd.

Przechowuj swoje zdjęcia

Zappiti NAS to także prawdziwie bezpieczny serwer do przechowywania danych (RAID 5) pracujący w lokalnej sieci. Dzięki temu możesz przesyłać na niego rodzinne zdjęcia, do których później będzie można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do tej samej lokalnej sieci. Jeśli używasz odtwarzacza Zappiti do oglądania swoich zdjęć, możesz cieszyć się wspaniałą funkcją wzbogaconego muzyką pokazu slajdów.

zappiti-nas-rip-wall-lifestyle-1500x1033

Odtwarzacz ten został zaprojektowany specjalnie do odtwarzania filmów z zewnętrznego serwera, innego odtwarzacza Zappiti lub Zappiti NASa. W jego stworzenie włożono mnóstwo pracy, a jego interfejs jest wyjątkowo piękny. Jest to jedna z najfajniejszych rzeczy zaprezentowanych przez Zappiti, umożliwiająca dostosowanie prezentacji do potrzeb użytkownika, a także kontrolę rodzicielską.

Jason Griffing, integrator i prowadzący HomeTech.fm — ISE 2017

Łatwa w obsłudze aplikacja Zappiti Media Center V4.

Interfejs aplikacji Zappiti Media Center: pozwala na przeglądanie Twoich filmów i seriali wraz z dodatkowymi informacjami (napisy, obsada, reżyser, data wydania, itd.). Filmy i seriale są automatycznie indeksowane z poziomu odtwarzacza, nie ma więc konieczności używania w tym celu komputera Mac / PC. (Zobacz film).
Zappiti Search: łatwy dostęp do filmów i seriali zapewni Ci potężna wyszukiwarka Zappiti w połączeniu z inteligentnymi filtrami wyszukiwania (po aktorach, reżyserach, długości filmu, ocenach, dacie wydania, itd.).
Zappiti Stand-Alone: funkcja ta pozwoli Ci bezpośrednio edytować i kasować okładki filmów za pomocą pilota odtwarzacza Zappiti (nie potrzebujesz do tego komputera). Zmieniaj plakaty, edytuj streszczenia, zmieniaj przypisane kategorie, itd. (Zobacz film).
Uruchamianie apki Zappiti przy starcie urządzenia: Włącz/wyłącz start aplikacji Zappiti Media Center przy uruchamianiu odtwarzacza Zappiti w ustawieniach. (Zobacz film).
Kolekcje Zappiti: Możesz stworzyć i zarządzać osobnymi kolekcjami dla każdego członka rodziny bądź dla osobnych dysków twardych i łatwo przełączać się między kolekcjami. (Zobacz film).
Zappiti Off-line: Możesz zapisać swoją kolekcję lokalnie, nawet jeśli urządzenie nie jest podłączone do sieci. (Zobacz film).
Zwiastuny Zappiti: Oglądaj zwiastuny Twoich filmów. (Zobacz film).
Napisy Zappiti: Dzięki funkcji Zappiti Sub w prosty sposób pobierzesz napisy do filmu albo serialu bezpośrednio z odtwarzacza Zappiti Player 4K Mini!
Przeglądarka Zappiti: Przeglądarka Zappiti Explorer to najłatwiejszy sposób by uruchomić odtwarzanie większości plików video, takich jak: BD ISO, DVD ISO, folder Blu-ray (BDMV), folder DVD (VIDEO_TS), M2TS, MKV, AVI, MP4, MOV. Aplikacja Zappiti Explorer sprawia, że przeglądanie plików jest proste! Przejrzyj swoje pliki, kliknij w wybrany i oglądaj! (Zobacz film).
Zappiti Sync:
Dzięki aplikacji Zappiti Sync Twoje filmowe kolekcje są automatycznie synchronizowane także na innych odtwarzaczach Zappiti Player 4K (gdy używasz multiroom) i na wszystkich Twoich komputerach MAC i PC!

Zappiti NAS to urządzenie typu plug&play (podłącz i korzystaj). Jedyna rzecz, jaką musisz zrobić, to stworzyć konto Zappiti na Twoim odtwarzaczu multimedialnym Zappiti i gotowe!

Instalacja Plug&Play i łatwy dostęp

Konfiguracja sieciowa plug&play: musisz jedynie podłączyć swój NAS Zappiti do zasilania i lokalnej sieci. NAS Zappiti to urządzenie typu plug&play (podłącz i korzystaj). Nie musisz nawet konfigurować żadnych ustawień sieciowych. Każdy odtwarzacz multimedialny Zappiti podłączony do tej samej, lokalnej sieci automatycznie wykryje NAS Zappiti.
Łatwy dostęp: Dostęp do NASa Zappiti z komputera podłączonego do lokalnej sieci jest bardzo łatwy. Możesz skopiować dowolne treści na NASa Zappiti za pomocą funkcji kopiuj – wklej. Możesz także zarządzać folderami i plikami na NASie Zappiti używając pilota do Twojego odtwarzacza Zappiti (możesz kopiować, wklejać, wycinać, zmieniać nazwę, kasować, itd.).

Kopie zapasowe filmów

Back-upowanie (ripowanie): Zappiti NAS RIP Audio Video Edition umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych Twoich filmów z płyt Blu-ray i DVD (rip). By utworzyć kopię zapasową filmu włóż płytę z danym filmem (Blu-ray bądź DVD) do napędu czytnika płyt umieszczonego w dolnej części Zappiti NAS RIP Audio Video Edition. Gdy zostanie utworzona kopia filmu szuflada napędu automatycznie się wysunie. Zawartość płyt DVD i Blu-ray zapisywana jest w postaci plików w formacie ISO by zachować oryginalną jakość dźwięku i obrazu. Materiał nie jest w żaden sposób kompresowany, zachowana jest oryginalna ścieżka dźwiękowa, rozdziały filmu i napisy.
Uwaga: Istnieje możliwość zgrywania więcej niż jednej płyty jednocześnie. By to wykonać do portu USB należy podłączyć zewnętrzny napęd Blu-ray (odczytujący płyty Blu-ray, DVD i CD).
Automatyczna konfiguracja: Foldery filmów i kolekcji filmowych są tworzone automatycznie. Automatycznie konfigurowana jest także ścieżka dostępu do każdego filmu umożliwiająca łatwy dostęp.
Automatyczna identyfikacja: Gdy na jednym z odtwarzaczy multimedialnych Zappiti podłączonych do sieci lokalnej uruchomiona zostanie aplikacja Zappiti nastąpi automatyczne uruchomienie identyfikacji dostępnych filmów. Zappiti automatycznie pobiera dla każdego filmu jego okładkę (plakat), tapetę, streszczenie filmu, informacje techniczne i wiele innych informacji, takich jak obsada, reżyser, czas trwania, data wydania, itp.
Automatyczne przypisywanie do kategorii: Wszystkie filmy są automatycznie indeksowane i przypisywane do jednej bądź większej ilości kategorii (gatunków filmowych). Dzięki temu używając filtrów i funkcji sortowania możesz łatwo znaleźć film, którego szukasz (można je sortować alfabetycznie, po dacie wydania, dacie dodania do kolekcji, czasie trwania, dzieląc na obejrzane/nieobejrzane, itd.).
Edytowanie i kasowanie filmów: Możesz edytować wszystkie teksty, informacje i zdjęcia, a także kasować filmy za pomocą pilota*.
Funkcje odtwarzania video: Oglądając filmy Blu-ray masz dostęp bezpośrednio do filmu z pominięciem ostrzeżeń i zwiastunów. Masz także bezpośredni dostęp do określonego procentowo czasu trwania filmu za pomocą przycisków numerycznych od 1 do 9* (10% do 90% całkowitego czasu), a także bezpośredni dostęp do konkretnego momentu/czasu w filmie za pomocą przycisków Left/Right*.

* Gdy korzystasz z pilota do odtwarzacza Zappiti Media Player (Zappiti Media Player nie jest częścią zestawu).

Kopie zapasowe płyt muzycznych

Back-up (ripowanie płyt): Zappiti NAS RIP Audio Video Edition może automatycznie tworzyć kopie zapasowe Twoich płyt CD. By zripować płytę włóż ją do napędu zlokalizowanego w dolnej części Zappiti NAS RIP Audio Video Edition. Gdy zawartość płyty zostanie zapisana na dysku twardym szuflada napędu automatycznie się otworzy. Zawartość płyt CD jest zapisywana w formacie FLAC lub ALAC dla najlepszej jakości dźwięku bądź w formacie MP3 dla kompatybilności z większą ilością odtwarzaczy.
Uwaga: Istnieje możliwość zgrywania więcej niż jednej płyty jednocześnie. Jest to możliwe po podłączeniu zewnętrznego napędu Blu-ray (który odczytuje płyty Blu-ray, DVD i CD) poprzez port USB.
Automatyczna identyfikacja: Albumy muzyczne są automatycznie analizowane i identyfikowane.
Automatyczne zapisywanie w odpowiednich folderach: Poszczególne utwory są umieszczane w folderze album, z którego pochodzą, natomiast foldery z albumami w folderze przypisanym danemu wykonawcy.
Okładki i miniaturki: Miniaturki i okładki są ściągane automatycznie.
Dodawaj własne pliki muzyczne: Możesz dodawać własne bądź pobrane utwory i zorganizować je według własnego uznania. Obsługiwana jest większość formatów muzycznych, takich jak: WAV, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, OGG, AC3, DTS MPEG, AAC, LPCM, APE, M4A, VSELP, Ogg / Vorbis.
Niestandardowe okładki albumów: Edytuj lub dodawaj niestandardowe okładki. Na przykład, możesz dodać skan tylnej strony okładki płyty, albo zmienić zdjęcie wykonawcy na inne, pobrane z Internetu. Uwaga! Mimo że odtwarzacz Zappiti potrafi pokazać zdjęcia niemal w dowolnym rozmiarze, dla lepszej kompatybilności sugerujemy stosowanie zdjęć kwadratowych w rozmiarze  do 500×500 pikseli co zapewni szybkie ich przeglądanie (aplikacja Sonos akceptuje format do 1024×1024 a Zappiti do 3840×3840). Zdjęcia, które mają być używane jako miniatury dla wykonawców i albumów muszą mieć nazwę „folder.jpg”. Dodatkowe zdjęcia jak choćby tylnej strony okładki, czy książeczki dołączonej do płyty mogą być nazwane dowolnie.
Funkcja muzycznego pokazu slajdów: Istnieje możliwość dołączenia pokazu slajdów do odsłuchiwanego nagrania koncertowego. Wystarczy, że w folderze z muzyką umieścisz wybrane zdjęcia, a następnie klikniesz na pierwsze z nich. Na ekranie telewizora zobaczysz towarzyszący muzyce piękny pokaz slajdów wzbogacony szeregiem ciekawych efektów wizualnych. By zmienić odtwarzany utwór w czasie pokazu slajdów naciśnij przycisk PAGE + lub PAGE- na pilocie odtwarzacza Zappiti.
Kasowanie i zmiana nazwy: Możesz kasować bądź zmieniać nazwy folderów i plików za pomocą pilota.
Funkcje odtwarzania audio: Shuffle, odtwórz zawartość folderu, powtórz utwór, powtórz listę odtwarzania.
Podłączanie głośników i odtwarzaczy audio: pliki audio są generowane w wielu różnych formatach, natomiast okładki albumów i miniaturki wykonawców zgodnie z obowiązującymi standardami, dzięki czemu są kompatybilne z większością odtwarzaczy audio i głośnikami takich marek jak choćby Sonos czy Oppo. Dzięki temu możesz słuchać swoich plików muzycznych w wielu pokojach sterując ich odtwarzaniem za pomocą tabletu bądź smartfona używając dedykowanej tym urządzeniom aplikacji (np. apki Sonos). Możesz także odtwarzać pliki muzyczne na swoim komputerze używając wybranego przez siebie odtwarzacza programowego.

Specyfikacja techniczna

Chipset: Realtek RTD1295.
CPU: ARM® Cortex® CA53 x4 (Quad Core).
GPU: Mali™-T820 MP3 (3 Core) (równoważnik procesora graficznego Octa-core Mali 450) – DirectX 11.1, OpenGLES 3.1, OpenGL 1.2, FP, ASTC, Renderscript. 4x Multi-Sampling Anti-Aliasing (MSAA).
System operacyjny: 64-bitowy.
DSP: DSP dla plików Video i Audio z akceleracją sprzętową. Natywne hardwarowe wsparcie dla formatu 10-bit YUV. Hardwarowa optymalizacja dla Zappiti UI.
Cache: 1 MB L2.
RAM: 2 GB DDR4.
NAN eMMC: 8 GB (5.0).
Złącza: HDMI 2.0a (TX/RX, CEC, Deep Color, 12 bit, xvYCC, MHL 3.0), 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, wyjścia analogowe audio/video (zarówno analogowe jak i cyfrowe wyjścia są jednocześnie aktywne), cyfrowe wyjście optyczne S/PDIF audio (Toslink), LAN Gigabit (10/100/1000 Mb/s), WiFi 5G, czytnik kart SD/MMC, złącze zasilania AC, włącznik zasilania AC (On/Off na tylnej ściance), LEDowy wyświetlacz na froncie, sterowanie pilotem.
Złącze SATA: w prosty, szybki sposób podłączaj zewnętrzne dyski SATA (o pojemności do 16 TB, dyski muszą być sformatowane) do odtwarzacza Zappiti Mini 4K HDR (szybkie złącze do 6 Gbit/s dla SATA III).
Źródła multimediów: Zewnętrzne dyski (USB), urządzenia USB (pendrajwy, czytniki kart USB, itp.), wbudowany czytnik kart SD (SD/SDHC/MMC), komputery PC i NASy pracujące w lokalnej sieci (SMB, UPnP, HTTP), inne źródła w internecie lub lokalnej sieci. Zewnętrzne wielozatokowe obudowy USB na twarde dyski są obsługiwane.
Serfowanie po Internecie: Podłącz mysz komputerową i klawiaturę, aby przeglądać Internet tak jak na komputerze.
DLNA: Pełne wsparcie dla standardu DLNA (1.5 lub 2.0).
Serwer SMB: Zappiti Share, OpenWRT
Kodeki video: HEVC, H.265, x265 (do 60p w 4K), MVC, AVC, MPEG-2, MPEG-4, VC-1, H.264/x.264 (do Full HD 60p i 4K 24p), FLV, AVS, XVID, DIVX (od wersji 4), Sorenson Spark L70, VP9 HW (do 4K 60p) ; obsługa ultra-wysokiego bitrate (jusqu’à 350 Mbit/s w HEVC 4K).
Formaty plików video: 3D BD ISO, BD ISO, BDMV, MKV, MKV 3D, MK3D, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, WebM, DVD-ISO, VIDEO_TS, AVCHD 2.0 (AVCHD 3D, AVHD Progressive).
Uniwersalne wyjście video: odtwarzacz na wyjściu potrafi dostarczyć sygnał w dowolnej rozdzielczości i formacie od SD do 1080p, Ultra HD (3840×2160), 4K (4096×2160) i 4K 60p. Odtworzy Twoje filmy w prawdziwym formacie 24p (23,976 Hz).
Kodeki audio: AC3, DTS MPEG, MP3, AAC, LPCM, ALAC, APE, M4A, AIFF, WAV, WMA, VSELP, FLAC, Ogg/Vorbis; wsparcie dla bezstratnych i audiofilskich formatów (do 192 kHz / 32-bitów).
Funkcje odtwarzania audio: okładki albumów, miniatury wykonawców (folder.jpg), odtwarzanie zawartości folderów, odtwarzanie losowe (shuffle), powtarzanie list odtwarzania, powtarzanie albumu/utworu. Muzyczne pokazy slajdów w trakcie odtwarzania nagrań koncertowych. Wyświetlanie stron książeczek dołączonych do płyt i tylnych stron okładek.
Dźwięk wielokanałowy w kinie domowym: Bitstream, miksowanie do stereo (DTS, DTS-HD MA, DTS-HD HRA, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos). Ostrzeżenie! Dla wyjście SPDIF wielokanałowe formaty audio są miksowane do postaci stereo. Tylko wyjście HDMI obsługuje formaty takie jak Dolby TrueHD i DTS-HD.
Formaty napisów: SRT (zewnętrzne), SUB (MicroDVD) (zewnętrzne), text (MKV), SSA/ASS (MKV, zewnętrzne), VobSub (MP4, MKV, SUB/IDX zewnętrzne), PGS (BD ISO, BDMV, M2TS, MKV), DVBSUB (DVB-T, DVB-S, DVB-C).
Akceleracja sprzętowa 3D: OpenGL.
Formaty zdjęć: JPEG (dekodowanie sprzętowe), PNG, BMP, GIF (w rozdzielczości do 8192×8192 pikseli). Muzyczne pokazy slajdów z efektami dynamicznych przejść między zdjęciami.
Obsługiwane systemy plików: FAT16/FAT32 (odczyt-zapis), EXT2/EXT3 (odczyt-zapis), NTFS (odczyt-zapis).
Ethernet: 10/100/1000 Mb/s.
WiFi: 8IEEE 802.11a/b/g/n, 802.11AC, 2.4 GHz / 4.900 GHz ~ 5.845 GHz (5.0 GHz ISM Band). Dwu-zakresowe. Dwie zewnętrzne anteny.
Bluetooth 4.0: BT4.0
Android 6.0: Możesz instalować dodatkowe aplikacje korzystając z GooglePlay. Uwaga! Niektórych aplikacji nie da się używać za pomocą pilota. W takich przypadkach korzystanie z nich wymaga podłączenia myszy bądź AirMouse (brak w zestawie).
Mirroring audio / foto / video: Mirroring umożliwia wyświetlanie zawartości wyświetlacza Twojego urządzenia z Androidem bądź iOS na ekranie telewizora. W ten sposób możesz np. zaprezentować zdjęcia z niedawnej wycieczki albo posłuchać ulubionej muzyki.
Odtwarzanie z sieci: optymalizacja odtwarzania przez lokalną sieć z wykorzystanie protokołu SMB gwarantuje wyższą płynność niezależnie od rodzaju plików (także HEVC UHD) poprzez gigabitowe złącze Ethernetowe bądź Ethernet 10/100.
Uniwersalne zdalne sterowanie: łatwo zintegrujesz swoje urządzenie z domową instalacją dzięki sterownikowi Control4, sterownikowi RTI, kodom IP Crestron, Logitech, Pronto, oraz ogólnym kodom IP. Do dyspozycji są także dyskretne kody Power ON i Power OFF (włączanie i wyłączanie).

Specyfikacja techniczna.

Hot-Swap: 8 zatok na dyski Hot-Swap.
Dyski twarde: 8x 3.5″ SATA (brak w zestawie).
RAID: 0, 1, 5 and JBOD.
Napęd optyczny: CD, DVD & Blu-ray*
Ethernet: 10/100/1000 Mb/s.
Zasilacz: 250W 1U Flex/1U.
Wymiary: 255mm x 316mm x 180mm.
Zakres dopuszczalnej wilgotności: 20%~80% / przy temperaturze 0°C~40°C.
Temperatura: Przechowywania -40°C~65°C.
Zasilanie: 100V-240V 50/60 Hz.

*tylko w RIP Audio Video Edition.

Kraj pochodzenia

Projekt: Francja/Chiny
Opracowanie oprogramowania: Francja
Interfejs graficzny: Francja
Opracowanie oprogramowania systemowego: Francja
Produkcja części: Chiny
Montaż urządzeń: Francja

Krika Remote Server Monitoring

Wszystkie urządzenia z serii Zappiti NAS wyposażone są w technologię
Krika Remote Server Monitoring.

Technologia ta, oparta o chmurę Krika, za pomocą programu zainstalowanego na Zappiti NAS generuje alerty, gromadzi informacje na temat poszczególnych składników hardwarowych NAS oraz ich stanu, np.: statusu dysków twardych, wolnej przestrzeni na dyskach, temperatury dysków, szybkości połączenia LAN, itd. Po zgromadzeniu informacji generowany jest raport dla każdego urządzenia przedstawiający dane w prosty, zorganizowany sposób, który wyświetlany jest w interfejsie użytkownika odtwarzacza Zappiti Player 4K.

Użytkownicy końcowi mogą polegać na tej profesjonalnej usłudze i nie martwić się aktualizacjami, stanem dysków, czy zarządzaniem macierzą RAID dysków twardych serwera, ponieważ wszystko jest zdalnie zarządzane przez zespół Zappiti. Prawie wszyscy konkurenci produkujący wielopokojowe serwery Blu-Ray/DVD oferują rozwiązania typu „zrób to sam”, które wymagają od użytkowników dużej wiedzy informatycznej by właściwie skonfigurować taki system, a następnie ciągle dbać o jego konserwację i aktualizację.

Zgodnie z wizją zespołu Zappiti rozwiązanie technologiczne obejmujące zdalne zarządzanie wszystkimi produktami Zappiti NAS miało być nie tylko skuteczne, ale i łatwe w użyciu i wydajne. Wybór zdalnego monitorowania serwera Krika był więc naturalny, ponieważ Krika jest dobrze znana większości instalatorów. Wśród urządzeń marki Krika są np.: nagradzane Krika mini i Krika One, które zapewniają zdalny nadzór podłączonych urządzeń. Krika ma bogate doświadczenie w agregowaniu danych urządzeń pochodzących z tysięcy różnych punktów na całym świecie.

Dzięki firmie Krika Zappiti może zaoferować użytkownikom końcowym lepszą obsługę, oferując profesjonalne zdalne monitorowanie i zarządzanie we wszystkich swoich wielokrotnie nagradzanych urządzeniach NAS.

1 rok wsparcie Support w cenie produktu.

Zappiti NAS oferowany jest z rocznym abonamentem na wsparcie Premium. Wsparcie to obejmuje:
Monitorowanie stanu całego NASa w czasie rzeczywistym.
Informacje o kondycji dysku (dla każdego z nich).
Informacje o temperaturze dysków (dla każdego z nich).
Informacja o całkowitej ilości miejsca w RAIDzie.
W przypadku problemów z NASem użytkownik otrzyma stosowną informację emailem bądź na telefon.
Zdalne powiększenie pojemności (dodawanie dysków twardych oraz zdalna konfiguracja RAIDu).
Darmowa wymiana wszystkich elementów w przypadku ich awarii.
Zdalne rekonstrukcja struktury RAID w przypadku jakichkolwiek problemów.
Automatyczne aktualizacje NASa (użytkownik nie musi wykonywać żadnej czynności).

Gwarancja: 2 lata.

Ze względu na rozwiązania prawne obowiązujące w USA opracowane w celu ochrony właścicieli treści przed piractwem, Zappiti NAS Rip Edition nie jest dostępny w Stanach Zjednoczonych. Zanim kupisz Zappiti NAS Rip Edition, sprawdź lokalne przepisy dotyczące ochrony treści wideo. Rozwiązania dotyczące praw autorskich i kopiowania chronionych plików różnią się w poszczególnych krajach.

Akcesoria

Kabel zasilający.
Skrócona instrukcja instalacji.

SOUND+IMAGE

Zappiti NAS RIP „Najlepszy zakup Audio i AV 2017”.

NAS i odtwarzacz Zappiti to prawdziwie imponujące komponenty. Rzecz nie tylko w tym, że działają, ale także w tym, jak sprawnie, płynnie, a większości aspektów ich systemu zostało pomyślane tak, by zapewnić maksymalną wygodę użytkowania. NAS jest rozwiązaniem elastycznym i wraz z potrzebami użytkownika może rosnąć. Można zacząć z parą dysków (najlepiej pracującą w RAIDzie dla zabezpieczenia danych), a gdy miejsca zacznie brakować wystarczy dodać kolejne. To po prostu świetne urządzenie.

AVCESAR

Zappiti NAS RIP „Must AVCESAR”. 5/5 gwiazdek.

Nawet jeśli Zappiti NAS RIP jest rozwiązaniem budżetowym, okazuje się, że bez problemu może konkurować ze sporo droższymi konkurentami. Oferuje łatwość użytkowania, dużą pojemność pamięci i niesamowitą jakość obrazu (przez Zappiti Player 4K), plus niski koszt dodania dodatkowej strefy. Jego system został sfinalizowany i dostępny jest z obsługą Premium. To wszystko sprawia, że jest to produkt referencyjny w swojej dziedzinie. Zrozumiesz dlaczego, gdy zaczniesz go używać. Pozwala Ci cieszyć się Twoją pasją do kina w każdym pokoju w domu za sprawą wyjątkowej ergonomii i bez ograniczeń narzucanych przez fizyczne nośniki. Swoje płyty DVD i Blu-ray będziesz mógł schować obok płyt winylowych w szafie na strychu.

TWICE

CEDIA Expo – Best of Show

Francuska marka Zappiti otrzymała nagrodę Best of Show w czasie wystawy CEDIA 2016 w Dallas przyznawaną przez NewBay Media’s Residential Systems oraz TWICE. Nagrody te honorują wyróżniające się produkty prezentowane w trakcie wystawy. Producenci przedstawiają produkty do nominacji przed przybyciem do Dallas, a następnie zespół anonimowych sędziów składający się z profesjonalnych instalatorów oraz dziennikarzy ocenia zgłoszenia na podstawie pisemnych wniosków i oględzin wizualnych.